DİPOSmobile BURSAGAZ’da Resmen Yürürlüğe Girdi

DIPOSmobile 3G, SAP entegrasyonlu tam sürüm versiyonuyla Ağustos 2009 tarihinden itibaren Türkiye’de ilk defa Bursagaz’da uygulanmaya başlayacak.

Gaz dağıtım firmalarından randevu alımından gaz açmadaki tesisat ve proje kontrollerine kadar tüm işlemleri dijital ortamda e-imzalı olarak hazır hale getiren DİPOSmobile 3G-Dijital Tesisat Kontrol ve Onay Sistemi ile ilgili konuşan Bursagaz İç Tesisat Sorumlusu Ömer Altınok: “Bu proje ile birlikte, iPhone cihazları ile online olarak tesisat kontrol faaliyetinin yapılabilecektir. Aynı zamanda, online olarak gaz kullanım sözleşmesinin yapılması ve yapılan sözleşmenin online olarak sistemde aktiflenmesi süreci de gerçekleştirilecektir. Böylece tesisat kabul işlemleri ve sözleşme evraklarının sisteme girişlerinin zamanında yapılamamasının önüne geçilmiş olacaktır.” diye ifade etti.

Bursagaz Müşteri Hizmetleri Müdürü Osman Kipoğlu ise; “Bu proje sayesinde, güvence bedelinin de yine online olarak tahsilinin yapılabilmesi neticesinde, müşterilerimizin tesisat kabulüyle birlikte gaz kullanmaya başlamalarını da sağlanmış olacağız.” dedi.

Bursagaz Genel Müdürü Erbil Doyuran ise de; “Bu sisteme geçilmesiyle birlikte iç tesisat sürecimizdeki dijitalleşme, proje onay sürecinden tesisat kontrol aşamasına taşınarak tamamlanmış oldu. Projenin herkes için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Bursagaz’ın DİPOSmobile 3G – Dijital Tesisat Kontrol ve Onay Sistemi ‘ne geçmesi dolayısıyla bir açıklama yapan Tekhnelogos Genel Müdürü Ahmet Selami Çalışkan “DIPOSmobile3G sistemiyle, doğalgaz dağıtım sektöründe yürüttüğümüz dijitalleşme süreçlerinde en başından beri kurumsal olarak desteklerini her zaman yanımızda gördüğümüz ve çok uyumlu çalıştığımız Bursagaz ile çok verimli olacağına inandığımız bir projeye daha başlamış olduk. Geçmişten bugüne tüm projelerimizde emeği geçen bütün arkadaşlara Tekhnelogos olarak teşekkür ederim.” ifadelerini kulllandı.

Bu yeni teknoloji sayesinde doğalgaz dağıtım firmalarının gaz açma mühendisi yer ve zaman sınırlaması olmadan dokunmatik ekranlı el cihazlarıyla bir projeyle ilişkin tüm evrakları imzalanmış bir şekilde dijital bir dosya içersinde görüyor, kontrol ediyor, hiçbir baskıya gerek kalmadan sahada projeyi açıp tesisat ile uyumluluğunu kontrol ederek uygunluk bilgisini gaz dağıtım şirketine anında iletebiliyor. Yetkili Firmalar ise projelerinin anlık durumunu, gaz açma randevusu alabilecek niteliğe sahip olup olmadığını online olarak takip edip, imalat aşamasında ya da sonrasında projelerine anında ulaşarak tesisat-proje uygunluğu kontrollerini yapıp müşteri memnuniyeti hedefli iş akış süreçlerini sağlıklı ve hızlı bir şekilde takip edebiliyorlar.


Category:

Leave a comment